[MOD] Nightfall: První kontakt (Czech language)

Talk about creating Grimrock 1 levels and mods here. Warning: forum contains spoilers!
Martinek999
Posts: 2
Joined: Sat Mar 23, 2013 12:25 pm

Re: [MOD] Nightfall: První kontakt (Czech language)

Post by Martinek999 »

Drakkan wrote:pro cestu do tmy je třeba světla.
tak to moc nechápu. rožnul jsem všechny louče, zkoušel kouzlit světlo apod ale nic se neděje :/
možná není od věci napsat svůj dotaz podrobněji, včetně levelu apod.
User avatar
Drakkan
Posts: 1318
Joined: Mon Dec 31, 2012 12:25 am

Re: [MOD] Nightfall: První kontakt (Czech language)

Post by Drakkan »

Martinek999 wrote:
Drakkan wrote:pro cestu do tmy je třeba světla.
tak to moc nechápu. rožnul jsem všechny louče, zkoušel kouzlit světlo apod ale nic se neděje :/
možná není od věci napsat svůj dotaz podrobněji, včetně levelu apod.
level 10 (dark lord tower 3) - napis na zdi pro cestu do tmy je třeba světlo. Hned vedle je propadlo ktere je zavřene a vyklenek. Našel jsem zde secret, vypnul střilející blesky ale nevim kam dál. Mužu se vratit do tower level 1 a 2, ale nevidim tam nic nevyřešeneho (snad kromě dvou dračích oltářů, kam jsem zatím umístil dračí sochy, možná tam patří něco jiného)
Breath from the unpromising waters.
Eye of the Atlantis
User avatar
DeDy
Posts: 132
Joined: Sun Oct 07, 2012 3:41 pm
Location: Brno, Czech Republic

Re: [MOD] Nightfall: První kontakt (Czech language)

Post by DeDy »

Drakkan wrote:pro cestu do tmy je třeba světla.
tak to moc nechápu. rožnul jsem všechny louče, zkoušel kouzlit světlo apod ale nic se neděje :/
SpoilerShow
pro cestu do propadla je třeba louče = seber louče okolo propadel
Nightfall: First Contact – http://dedy.euweb.cz/nightfall.html
User avatar
Drakkan
Posts: 1318
Joined: Mon Dec 31, 2012 12:25 am

Re: [MOD] Nightfall: První kontakt (Czech language)

Post by Drakkan »

DeDy wrote:
Drakkan wrote:pro cestu do tmy je třeba světla.
tak to moc nechápu. rožnul jsem všechny louče, zkoušel kouzlit světlo apod ale nic se neděje :/
SpoilerShow
pro cestu do propadla je třeba louče = seber louče okolo propadel
vypadá že jsem se tam dostal, jsem v level 11 (jsout am uprostřed mistnosti 4 vzkazy)
SpoilerShow
když jsem je dal všechny pryč tak se mužu pohybovat po mistnosti, ale nevim co dal (dveře zpět jsem otevřel oběhnutim po směru hodinových ručiček)
edit : vyřešeno
Breath from the unpromising waters.
Eye of the Atlantis
User avatar
Drakkan
Posts: 1318
Joined: Mon Dec 31, 2012 12:25 am

Re: [MOD] Nightfall: První kontakt (Czech language)

Post by Drakkan »

tak jsem to v levelu 17 zabalil :) bohužel mi umřeli dva členove družiny a většinu času nejsem schopny se vratit k nějakemu healing crystalu, protože dungeon je příliš jednosměrný (tzn žádný backtrack). Ve většině grimročích dungeonu jsem byl schopny většinou ujit ještě nějaky kus cesty i snějakym mrtvym, což se mi podařilo i tady, ale prostě krystaly nejsou :/ což v praxi znamená - kdykoliv ti někdo z party umře, tak hned LOAD a to mi docela vadí. Bylo by to v pohodě kdyby nebylo míst, které ti většinou člena družiny zabijí (pasti typu - "musíš vydržet", kde družinu zasáhnou tři firebally/shocky/ice, což nepřežije ani kouzelník se štítem...)

Celkově hodnotím dungeon hodně kladně, ať už po stránce konstrukce (propojení jednotlivých pater, všude samá díra a tlačítko atd.) tak po straně obtížnosti, která je podle mě poměrně hodně vysoko, považuji se za hardcore RPG hráče, takže si myslím že HODNĚ hráčů tady narazí a vzdá to a to nepřeháním. S jídlem jsem byl většinu řasu nadoraz, opět myslím že tady bude hodně hráčů dost hladovět.
Hádanky některé super (otesánek, rady, klíče apod), některe dost blbé (například by mě opravdu nikdy nenapadlo, že být vyvolený znamená vrazit červený orb do receptoru na zdi apod.)
Příjemně potěšily i custom assets, ať už nějaká ta nová věc, tak hezké grafické efekty na některých místech. Dobrá práce.
Breath from the unpromising waters.
Eye of the Atlantis
User avatar
DeDy
Posts: 132
Joined: Sun Oct 07, 2012 3:41 pm
Location: Brno, Czech Republic

Re: [MOD] Nightfall: První kontakt (Czech language)

Post by DeDy »

Drakkan wrote:tak jsem to v levelu 17 zabalil :)
SpoilerShow
Zabalil jsi to kousek před crystalama.
Drakkan wrote:"musíš vydržet", kde družinu zasáhnou tři firebally/shocky/ice, což nepřežije ani kouzelník se štítem...)
Lektvary jsi dělal?
SpoilerShow
Je třeba vyřešit 2x secret na stejném patře a vydržíš to ve zdraví.
Díky za připomínky.
Nightfall: First Contact – http://dedy.euweb.cz/nightfall.html
User avatar
edemskicz
Posts: 47
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:45 pm
Location: Ostrava, Czech Rep.

Re: [MOD] Nightfall: První kontakt (Czech language)

Post by edemskicz »

Drakkan wrote:tak jsem to v levelu 17 zabalil :) bohužel mi umřeli dva členove družiny a většinu času nejsem schopny se vratit k nějakemu healing crystalu


Vydrž a dohrej! Jinak není problém se vrátit ke krystalu, který je hned za "červený orb do receptoru na zdi". Jseš tam hned, jen 4 teleporty.
SpoilerShow
Bacha, v Tower 1 budou dva Fireballáci
User avatar
Drakkan
Posts: 1318
Joined: Mon Dec 31, 2012 12:25 am

Re: [MOD] Nightfall: První kontakt (Czech language)

Post by Drakkan »

edemskicz wrote:
Drakkan wrote:tak jsem to v levelu 17 zabalil :) bohužel mi umřeli dva členove družiny a většinu času nejsem schopny se vratit k nějakemu healing crystalu


Vydrž a dohrej! Jinak není problém se vrátit ke krystalu, který je hned za "červený orb do receptoru na zdi". Jseš tam hned, jen 4 teleporty.
SpoilerShow
Bacha, v Tower 1 budou dva Fireballáci
tam se vrátit nešlo, dungeon je dosti "nenávratný". Nicméně jsem nakonec jako správný RPG zarytec loadnul starši save a dokončil to. playtime 8hod3min. nic moc, taky jsem se dost natrápil :) nevím zda to je umysl, nebo máš zabagovaný ending - když jsem oputil dungeon tak první tři screeny
SpoilerShow
jak jsem porazil temného pána,všeci jsou happy a navracím se do vesnice a najednou že vesnice je under attak, všichni mrtví a došlo k prvnímu kontaktu.wtf ? :) je možné že jsem nenašel "nejlepší" ending ? (zbyly mi dvě prázdné duše)
Breath from the unpromising waters.
Eye of the Atlantis
User avatar
DeDy
Posts: 132
Joined: Sun Oct 07, 2012 3:41 pm
Location: Brno, Czech Republic

Re: [MOD] Nightfall: První kontakt (Czech language)

Post by DeDy »

existuje ještě jeden lepší konec
Nightfall: First Contact – http://dedy.euweb.cz/nightfall.html
User avatar
DeDy
Posts: 132
Joined: Sun Oct 07, 2012 3:41 pm
Location: Brno, Czech Republic

Re: [MOD] Nightfall: První kontakt (Czech language)

Post by DeDy »

Martinek999 wrote:Zdarte lidi, please help!
zatím jsem všechny záseky překonal sám, ale teď už mě to vytáčí. Nevím jak se pohnout dál v levelu 6, v části kde mám vzít červený orb. Jak se dostanu přes část se čtyřmi spínači a červeným pandulákem nakresleným na zdi????
Předem díky za radu!
Ha, tento dotaz jsem přehlédl. Tak opožděně odpovídám.
SpoilerShow
Je třeba rychle běžet přes všechny nášlapné plošiny. Nesmíš se zastavit.
Nightfall: First Contact – http://dedy.euweb.cz/nightfall.html
Post Reply